JACHTA SNĚHURKA > PRO JACHTAŘE > BaleáryJACHTA SNĚHURKA

JACHTA SNĚHURKA  
PRO JACHTAŘE  
Baleáry

Baleáry

MENORCA má mnoho krásných zátok na kotvení a je hřích jezdit do přístavů. Při návštěvě města Moa na západní straně lze velmi dobře kotvit u http://www.schoolmemories.org/index.php?page=Vacheron-Constantin-replica.htmlpevnosti MOA. Zátoka je skvěle chráněná a s dobrým člunem se nechá přejet do města.

MALORCA je hodně turistická a mariny na jihu předražené. V Palmě již zaplatíte i 100 EUR. Zajímavá je návštěva ostrova Cabrerra na jih pod Malorcou. Je to však přírodní rezervace, takže pokud chcete zde kotvit přes noc musíte mít povolení. V jakékoliv marině na Malorce požádejte o formulář, který vám nafaxují na příslušný úřad. Pak musíte čekat 1 - 3 dny, než vám odpoví. Na Cabreře jsou vyvazovací bóje, kam se můžete potom vyvázat. Rovněž se můžete zaregistrovat na www.balearslifeposidonia.eu a na několika místech na celém souostroví si můžete zadarmo rezervovat stání na bójích.

Pozor na kotvení před městem IBIZA. Před přístavem je zákaz s tvrdou penalizací. Je možné kotvit pouze pod skálou pevnosti vlevo před vjezdem do přístavu.

Na Furmenteře ani nezkoušejte marinu. Stojí 120 EUR bez vody, ta se platí zvlášť. Před marinou je výborné kotviště u pláže.