JACHTA SNĚHURKA > PRO JACHTAŘE > TuniskoJACHTA SNĚHURKA

JACHTA SNĚHURKA  
PRO JACHTAŘE  
Tunisko

Tunisko

MONASTIR je nejbližší přístav z při plavbě z Lampedusy. Na volání VHF 16 nikdo nereaguje, takže plujeme rovnou do mariny. Celní odbavení bez problémů, víza se dostanou na místě. Poplatek za odbavení 15 EUR bez víz. Čerpací stanice u výjezdu. Voda a elektrika na mole, cena 15 EUR. Vedle mariny velká pláž, restaurace, supermarket. Při odplutí je třeba se odhlásit u pobřežní stráže.

PORT el KANTOURI je nejkrásnějším přístavem v Tunisku. Je situován do zástavby domů, takže večerní nábřeží jsou rušná dlouho do noci. Voda a elektrika na mole, cena 25 EUR. V blízkosti mnoho hotelových komplexů a tisíce turistů. Čerpací stanice u výjezdu.

HAMMAMET je největší marina v Tunisku. Kompletní servis včetně jeřábu a jachtshopu. Cena 35 EUR, zajímavá byla cena ročního stání za 2000 EUR. Čerpací stanice u výjezdu.

KELIBIA je rybářský přístav, kde je vyhraničená část mola pro jachty nebo se nechá vyvázat k rybářům. Policie přijde na kontrolu. Elektrika není, voda se může vzít u rybářů. My jsme stáli u rybářů zdarma. Před přístavem lze stát i dobře chráněni na kotvě.

SID BOU SAID je jediná marina u hlavního města Tunis. Má omezený počet stání a v hlavní sezóně může být problém s místem. Doporučuji poslat předem faxem rezervaci. Anglicky se zde moc bavit nechtějí. Voda, elektrika i čerpací stanice. Cena 35 EUR, nafta 0,50 EUR. Z mariny se dostanete po schodech do kopce do krásného městečka Sidi bou Said. 3 km od mariny je zastávka vlaku, který jezdí do blízkého Kartága i Tunisu. Odbavení přímo v marině. Před přístavem lze stát na kotvě u pláže.

BISERTE je rybářský přístav, kde vždy stojí několik jachet. Musí se však vyvazovat na sebe. Elektrika není, voda od rybářů. Čerpací stanice na mole. Cena 5 EUR, celní odbavení bez problémů v místě.